Muzeum Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na wykład pt. Paleontologiczne Skarby Ziemi

Opolskiej, który wygłosi dr hab. Adam Bodzioch, prof. UO – kierownik Zakładu Paleobiologii Uniwersytetu Opolskiego. Wykład odbędzie się 13 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w Collegium Maius UO (pl. Kopernika 11, s. 18).

Wykład dra hab. Adama Bodziocha, prof. UO wygłoszony zostanie z okazji XIV Opolskiego Festiwalu Nauki.

Wystawa została otwarta jako stała ekspozycja Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Zwiedzanie w godziny otwarcia muzeum.

Europejskie Centrum Paleontologii (ECP) powołano 26 stycznia 2016 r. i jest ogólnouczelnianą jednostką utworzoną na bazie Pracowni Paleobiologii Samodzielnej Katedry Biosystematyki Wydziału Przyrodniczo-Technicznego.

Na obszarze Opolszczyzny znajdują się cenne naukowo stanowiska paleontologiczne pozwalające na badania historii życia na przestrzeni ponad 350 mln lat. Od wielu lat badane są m.in. obszary kamieniołomów w Krasiejowie, Odra, Bolko czy Folwark. Pracownia Paleobiologii ciągle prowadzi wykopaliska na wymienionych obszarach, co doprowadziło do powstania ogromnej kolekcji okazów o wartości nie tylko naukowej, lecz także dydaktycznej i wystawienniczej. Kolekcja ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony badaczy z całego świata.