Wykłady Gościnne ECP

Europejskie Centrum Paleontologii regularnie organizuje gościnne wykłady (on-line) dla słuchaczy studiów magisterskich Palaeobiology, wszystkich chętnych studentów Uniwersytetu Opolskiego i innych sympatyków paleontologii. W ostatnim czasie odbyły się następujące interesujące prelekcje:

28.04.2021 – Jan Smith, Vrije Universiteit Amsterdam, ― K/Pg boundary

09.05.2021 – Eric Mulder, Natura Docet Wonderryck, ― The origin of biorelationships

15.05.2021 – Mikhail Rogov, Geological Institute of RAS, ― Jurassic-Cretaceous transition in the Boreal regions: a set of regional stages and their correlation with Tethyan successions

11.06.2021 – Allart van Viersen, Natuurhistorisch Museum Maastricht, ― Devonian trilobites and events

08.11.2021 – John Jagt, Natuurhistorisch Museum Maastricht, ― Echinodermata

Pracowite wakacje

O naszej pracy wspominają lokalne media. Odwiedziła nas także ekipa filmowa Prehistorycznych Gadów Polski i popularyzator nauki Krzysztof Poznański z YouTube’owego kanału „NaukowoTV”, który nagrał film o naszych ulubieńcach, metopozaurach razem z członkiem ECP, dr. Kamilem Gruntmejerem.

Szkoła terenowa BVP i FORTHEM

Przez kilka dni Stanowisko Dokumentacyjne „Trias” w Krasiejowie poznawać mogli także studenci z Hiszpanii, Niemiec i Polski dzięki szkole letniej organizowanej w ramach struktury FORTHEM, w której siedem uniwersytetów, posiadających wcześniej rozległe globalne i europejskie partnerstwa oraz wspólne doświadczenie w projektach akademickich, łączy siły i dzieli się sieciami w celu stworzenia stałego, wielostronnego i europejskiego środowiska współpracy.

Absolwenci Studiów Magisterskich Palaeobiology!

W bardzo dobrym stylu przygodę na międzynarodowych studiach Palaeobiology zakończyli kolejni studenci. 16.07 odbyła się obrona trzech prac magisterskich:
Hilde Desmet – Pelvic girdle of Stagonolepis (Archosauria: Aetosauria) from the Upper Triassic of Krasiejów, southern Poland
Ignace Nerinckx – Morphology of interclavicles of Metoposaurus from the Krasiejów lower bone-bearing horizon
Agata Kowalewska – Paleozoic arthropods from Baltoscandian eratics of Orlowo cliff coast, Poland
13.09 dołączył do nich Cristhian Molina Fernandez, broniąc pracę Description of Late Triassic temnospondyl material from Medernach, Luxembourg.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

I Ogólnopolski Zlot Dinofanów

Członkowie ECP brali też udział w atrakcjach towarzyszących zlotowi jako „Dinospece”.
Kolejna edycja już za rok, nie możemy się doczekać!